Nominace do ankety Osobnost roku 2023 ve Zlínském kraji
č.

Osobnost

Profese    
1. BÁBÍČEK Michal, Ing. MBA

(Je zakladatelem a jednatelem VALVE CONTROL, s. r. o., výrobce a dodavatel automatizovaných armatur  a pohonů. Je zakladatelem a hlavním donátorem Nadace bratří Lužů, podpora kultury a sportu.)

   
2.

      BISTRÁ Jana, Mgr.

(Od roku 1994 učitelka na 1. stupni na Základní škole Pod Vinohrady v Uherském Brodu. Organizuje koncerty na podporu ZOO ve Zlíně.)

   
3. CRHA ZÁHORSKÁ Veronika

(Zakladatelka projektu Korunka pomáhá, charitativní projekt Korunky Luhačovice a Velké Losiny. Přes 20 let pomáhají handicapovaným, nemocným či jinak znevýhodněným dětem.)

   
4. DOKOUPILOVÁ Eva, MUDr.

(Vybudovala Centrum biologické léčby, následně od roku 2012 revmatologickou osteologickou ambulantní kliniku MEDICAL PLUS v Uherském Hradišti. Ocenění Českých Podnikatelek Za inovativní řešení.)

   
5.

      FROLEC Ivo, PhDr.

(Ředitel Slováckého muzea v Uherském Hradišti, předseda Programové rady Mezinárodního festivalu ve Strážnici. Dlouholetý předseda komise MKČR pro udělování titulu Nositel tradice.)

   
6.

      HEGMONOVÁ Eva, MUDr.

(Založila centrum pro léčbu bolesti, domácí hospic Most k domovu a Nadaci. Její motto: "Pečovatelství je největší službou, které je člověk vůči člověku schopen.")

   
7.

      HERINK Roman, Mgr.

(Pedagog upoutaný na vozík, letos oslavil 60. narozeniny, zakladatel para hokeje ve Zlíně. Nositel Ceny města Zlína za rok 2023, uveden do Síně slávy českého hokeje.)    
8.

      HOUŠŤ Petr, PaedDr. Ing. MBA

(Významně se zasloužil o vybudování Charity ve ZK, 15 let v čele Charity Uherský Brod.  39 let je členem dechové hudba Straňanka, v roce 2002 založil ve Strání pěvecký sbor S. E. N.)

   
9.

      HUSÁR Pavel Kačes

(Známý zlínský hudebník, spoluzakladatel skupiny Fleret, Symfonic Rumpál a Rumpál. Aktivně se zúčastňuje kulturních akcí ve ZK i mimo něj, mj. vítěz Porty.)

   
10.

      CHRÁSTEK František, MgA.

(Nominován za celoživotní uměleckou práci ve fotografování a konání výstav. Majitel Q studio s. r. o. Držitel cen za reklamu Zlatá pecka a Duhová kulička.)

   
11.

      JANÍK Daneš, Ing.

(Spolumajitel HYDRAULICS s. r .o. ze Slopného, firmu založili v roce 1991 a mají asi 130 zaměstnanců. Firma je zaměřena na výrobu a zprovoznění hydraulických systémů v oboru hydrauliky.)

   
12. NOVOTNÁ Jana, MVDr.

(Od roku 1992 spolumajitelka Mlékárny Valašské Meziříčí, s. r. o. Významná podnikatelka v potravinářství a zemědělství.)

   
13.

      RUSZELÁK Josef

(Divadelní výtvarník, obdržel Cenu města Zlína 2017. Od roku 1992 se zaměřil ve svobodném povolání na volnou grafiku, knižní ilustrace a uměleckou fotografii.)

   
14.

      ŠIKULA Marek

(Je zakladatelem projektu Pomáháme onkologii. Za 8 let činnosti zajistili pro Komplexní onkologické  centrum v KNTB téměř 6 milionů Kč. Pořádají charitativní festivaly a společenské akce.)

   
15. VALENTA Ivo

(V roce 1991 s otcem a bratrem založili rodinnou firmu SYNOT. Jeden z největších zaměstnavatelů ve ZK. Založil Nadaci SYNOT, která pomáhá v oblastech zdravotnictví, sociálních služeb, školství, kultury a sportu.)

   
16.

      VAŠEK Vladimír, prof. Ing. CSc.

(Zakladatel fakulty aplikované informatiky UTB ve Zlíně. Dlouholetý děkan i zakladatel Výzkumného centra CEBIA - Tech. Velký přínos vzdělanosti v oblasti aplikované informatiky ve ZK.)