Nominace do ankety Osobnost roku 2022 ve Zlínském kraji
č.

Osobnost

Profese    
1. FARNÝ Vítězslav

(Dlouholetý kameraman krajské redakce ČT, kde pracuje od 1. 1. 1982. Ve volném čase je uměleckým malířem.)

   
2.

      DĚDEK Jiří, Ing. MBA

(Generální ředitel Lázně Luhačovice a. s.  V Lázních Luhačovice pracuje již 27 let a významnou měrou přispívá k jejich rozvoji.)

   
3. DUJKA Josef, MUDr.

(Lékař ortopéd s lidským přístupem k pacientům. Pracuje v Medicentrum, s. r. o. Vsetín a ve Vsetínské nemocnici a. s.)

   
4.

      GESIERICH Milan, Ing.

(Technický náměstek Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Odborník, který řídil stavební část obnovy chaty Libušín na Pustevnách.)

   
5.

      GUREŇ Miloslav

(Hokejista, který si zahrál NHL. V současnosti vede HC Uhesrský Brod, specializuje se na mladé hokejisty. Ve spolupráci s nadací Korunka z Luhačovic se věnuje charitativní činnosti.)

   
6.

      CHRÁSTEK František, Mgr.

(Nominován za celoživotní uměleckou práci ve fotografování a konání výstav. Majitel Q studio s. r. o.,, držitel cen za reklamu Zlatá pecka a Duhová kulička.)

   
7.

      MAHDALÍK Miroslav

(Podnikatel roku 2009 Zlínského kraje, zakladatel VOMA, s. r. o. Uherský Brod, výroba a prodej masa a uzenin.)    
8.

      MAREK Rostislav

(Je aktivní herec Městského divadla Zlín. Celou svou kariéru se snažil být aktivním občanem. V současnosti je i učitelem na Zlínské vyšší odborné škole umění.)

   
9.

      MORNŠTAJNOVÁ Alena, Mgr.

(Naše přední spisovatelka, překladatelka a pedagožka.Na motivy její knihy Hana vznikla divadelní hra. Svojí prací se podílí na šíření dobrého jména Valašského Meziříčí a Zlínského kraje.)

   
10

      NĚMÝ Josef, RNDr.

(Již 15 let vede zlínskou Filharmonii Bohuslava Martinů a stále s neutuchajícím elánem. On a jeho kolegové pozvedli uměleckou prestiž FBM na národní i nadnárodní úroveň.)

   
11.

      PULKRÁBEK Václav

(Aktivně pracuje v Divadelním spolku Kroměříž a podílí se významně na reprezentaci města v oblasti kultury a sportu.)

   
12. RUSZELÁK Josef

(Divadelní výtvarník, obdržel Cenu města Zlína 2017. Od roku 1992 se zaměřil ve svobodném povolání na volnou grafiku, knižní ilustrace a uměleckou fotografii.)

   
13.

      SCHLIMBACH Vladimír

(Založil a přes 50 let řídí Dívčí saxofonový orchestr Luhačovice. V roce 2013 obdržel nejvyšší resortní vyznamenaní medaili MŠMT Za příkladnou a dlouholetou pedagogickou práci.)

   
14.

      ŠŮSTEK Alois

(Významný podnikatel, který navazuje na obuvnickou tradici ZK. Va Valašských Kloboukách vybudoval firmu FARE, která vyrábí dětskou obuv.)

   
15. VALENTA Ivo

(Český podnikatel a politik, majitel skupiny herního průmyslu SYNOT. Již 20 let pomáhá přes svoji nadaci SYNOT v oblasti zdravotnictví, sociálních služeb, školství, kultury a sportu.)

   
16.

      VELEV Pavel. Ing.

(V letech 1998 - 2023 ředitel Nadace Tomáše Bati ve Zlíně. Řádně pečoval o sídlo nadace Baťovu vilu ve Zlíně. Aktivně se podílel na pořádání kulturních, vzdělávacích a společenských akcích.)

   
17. WOODHAMSOVÁ Marie (Rodačka ze Zlína, 22. 4. 2023 oslavila 80 let, jedná se o dlouholetou reportérku Českého rozhlasu, měla pravidelné besedy v Alternativě ve Zlíně i v jeho okolí )    
18. ZDRAŽIL Josef, Mgr.

(Dlouhodobě patří k osobnostem neziskového sektoru ZK, kde začínal v roce 2001 jako dobrovolník. Vypracoval se na pozici projektového manažera a ředitele Centra pro komunitní práci Východní Morava.)